Vyhľadávanie

TORRESOVA PRVÁ TROFEJ V PREMIER LEAGUE

Fernando Torres vyhral za 5 rokov svojú vôbec prvú trofej odkedy je v Premier League. Je to najstaršia futbalová súťaž, FA Cup. Chelsea vo finále vyhrala práve nad jeho bývalým klubom. Chceli by sme vam priblížiť cestu k finále ktorú zažila Chelsea.

Chelsea započala svoju cestu FA Cupu zápasom s Portsmouthom. V tomto zápase si Portsmouth podala až v druhom polčase. Vyhrali 4:0 a góly skórovali Mata, Ramires 2x a Lampard. Pokračovali do ďalšieho kola v ktorom sa stretli s Queens Park Rangers, ktorým mali za posledný zápas čo vracať. Zápas bol v celku nudný. Rozhodla o tom jediná penalta ktorú premenil Mata. Zápas ktorý ich v FA Cupe nasledoval bol proti Birminghamu City z druhej anglíckej ligy. Prvý zápas skončil 1:1 vďaka gólu Sturridgea, a tak nasledovala odveta. V nej sa radoval tím z Londýna keď porazil Birminghamský tím 0:2 vďaka gólom Meirelesa a Matu. Nasledovalo štvrťfinále proti tiež druholigovému Leicestru City. Na domácej pôde to Chelsea zvládla presvedčivo 5:2. Góly strelili Meireles, Kalou, Torres 2x a Cahill. V semifinále narazili na mestského rivala z White Hart Lane. Zápas sa odohral vo Wembley stadium kde Chelsea aj napriek spornému gólu zvíťazila 5:1 vďaka gólom Drogbu, Matu, Ramiresa, Lamparda a Maloudu. Vo finále proti Liverpoolu otvoril skóre Ramires a v druhom polčase zvýšil Drogba. Akonáhle poslal Dalglish do hry Carrolla tak hra sa oživila a Liverpool skóroval. Zápas skončil 2:1 pre Chelsea. Najspornejším momentom zápasu však zotane hlavička Carrolla ktorá bola aj nebola gólova. Informácie uvádzajú že lopta bola za čiarov na 90%.