Vyhľadávanie

TORRES VÍŤAZOM LIGY MAJSTROV!

Fernando si dnes splnil svoj detský sen a spoločne s Chelsea dnes zaznamenali ich historicky prvé víťazstvo v histórií Ligy Majstrov. Za úspech môžeme vďačiť hlavne Didierovi Drogbovi ktorý tesne pred koncom vyrovnal na 1:1. My sa vám budeme snažiť tento úspech priblížiť.

Augustový los skupín Ligy Majstrov prisúdil Chelsea, Valenciu, Racing Genk a Bayer Leverkusen. Chelsea začala úvodný zápas proti nemeckému vice-majstrovi z Leverkusenu. Chelsea na domácej pôde zvládla zápas 2:0. Nebol uznaný jediný gól ktorý mohol patriť Torresovi, ale Raúl Meireles ešte pred bránkovou čiarov dorazil loptu do brány, z čoho vysvitlo že Raúl stál v ofsajde. Góly zaobstarali Luiz a Mata, a na obe góly prihrával práve Torres ktorý odohral celý zápas. Druhý zápas pocestavali londýnčania do Valencie kde to už nebolo také hladké. Zápas skončil 1:1 po góloch Lamparda a Soldada z penalty v nadstavenom čase. Tu Torres odohral opäť celý zápas. Tretí zápas proti outsiderovi skupiny, Racingu Genk zvládla Chelsea na výbornú. Belgíckeho majstra porazili 5:0. O góly sa postarali Meireles, Ivanović, Kalou a 2x sa trafil Torres. Štvrtý zápas poputovala (vtedy ešte) Boasova družina do Belgícka. Zápas bol vcelku nudný. Ramires poslal Chelsea do vedenia. Vzápätí bola odpískana penalta pre Chelsea ku ktorej sa postavil David Luiz. Nepremenil ju. V 2. polčase drovnal skóre Jelle Vossen a zápas skončil 1:1. Piaty zápas hrala Chelsea v Leverkusene. The Blues sa dostali do vedenia v 2. polčase zásluhou Didiera Drogbu. Avšak domáci sa nevzdali a Alan Derdiyok pohotovo vyrovnal a na konci sa radovali domáci Leverkusen keď v závere strelil gól KieBling. V Poslednom zápase musela Chelsea zvíťaziť nad Valenciou. Zvládli to a vyhrali 3:0 vďaka gólom Didiera Drogbu 2x, a Ramiresa. V osemfinále los prisúdil Chelsea, Neapol. Taliani doma zvíťazili 3:1. Jediný gól Chelsea strelil Juan Mata. Za Neapol skóroval 2x Lavezzi a sporný gól ramenom strelil Cavani. Ak londýnčania mysleli na postup tak nutne museli zvíťaziť 2:0. Takto to síce nedopadlo ale Chelsea aj napriek tomu postúpila. V úchvatnom zápase zvíťazili 4:1 čo zaobstarali góly Didiera Drogbu, Johna Terryho, Franka Lamparda a v predĺžení Branislava Ivanovića. Vo štvrťfinále narazila Chelsea na Benficu. Zápasom na štadióne draka Chelsea započala svoju púť do semifinále. Vyhrali 0:1 o čo sa postaral Salomon Kalou po elegantnej prihrávke od Torresa. V odvete sa The Blues nenechali vyradiť a vyhrai 2:1 vďaka penalte Franka Lamparda a famóznemu gólu Raúla Meirelesa. Chelsea bola blízko finále! V semifinále narazili na Barcelonu ktorej maly čo vrátiť! Vyhrali 1:0 vcelku po nudnom zápase. Gól strelil Didier Drogba. Barcelonu budu zrejme trápiť neviužité kvantum šancí. Odvetný zápas započala Barcelona s pocitom že musia vyhrať. Vedenia sa ujala Barcelona po gólovej dorážke Busquetsa a skóre zvýšil Andrés Iniesta. Medzitím dostal aj červenú kartu John Terry! Nevyzeralo to dobre ale do polčasu stihol znížiť Ramires na 2:1. Na začiatku 2. polovice, Messi nepremenil penaltu. V samotnom závere nastúpil Torres a celé semifinále rozhodol. Po skvelom úniku vyrovnal na 2:2. Už len jedna prekážka stála historickému triumfu. Bayern Mníchov! Vo finále sa taktovky ujal Bayern. V poslednej 10-minútovke poslal Thomas Muller do vedenia bavorov. Ale v 88. minúte sa stalo niečo neuveriteľné! Didier Drogba vyrovnal po rohovom kope na 1:1! Predĺženie prinieslo premárnenú penaltu od Robbena. V penaltovom rozstrele začal Lahm premeňenou penaltou. Zo strany Chelsea sa k penalte postavil Mata. Nedal. Ako druhý z bavorskej strany išiel kopať Goméz. Premenil. Z Chelsea sa k penalte postavil David Luiz. Dlhý rozbeh a.. Premenil. V tretej série penált premenili svoje šance aj Ribéry aj Cole. Štvrtú sériu môžme popísať ako zvratnú seriu. Svoju šancu neviužil Olić, a narozdiel od neho Lampard svoj pokus premenil. Piata séria rozhodla. K penalte sa postavil Schweinsteiger. Neistým rozbehom... nepremenil penaltu. Chelsea mohla rozhodnúť. K penalte sa postavil Didier Drogba. Bolo to nadosah! Hvizd rozhodcu, rozbeh,... a komentátory už iba kričali CHELSEA WIN CHAMPIONS LEAGUE, CHELSEA, CHAPIONS LEAGUE WINNER 2012!!!