Vyhľadávanie

Chelsea zvládla zápas proti Newcastlu fantasticky

Chelsea sa v 2. kole proti Newcastlu pomstila za minulosezónnu porážku 2:0 keď ich The Blues dokázali poraziť rovnakým výsledkom. Vďaka premenenej penalte Edena Hazarda a lahôdkovom góle Fernanda Torresa sa The Blues dostali späť do čela ligy.

Roberto Di Matteo urobil v zostave zmeny. Johna Terryho ktorý mal menšie zranenie zo zápasu s Readingom nahradil už znovu uzdravený David Luiz, Franka Lamparda z veľkého herného zaťaženia nahradil Raul Meireles, a Ramiresa nahradil opäť ako v 1. kole Ryan Bertrand.

The Blues začali lepšie než Magpies. Prvú vážnejšiu šancu naštartoval Fernando Torres ktorý dostal pás od Meirelesa. V pokutovom území ho na zem nedovolene poslala nová posila Newcastlu ktorá prišla s Ajaxu Amsterdam, Anita. Keďže Frank Lampard ostal na lavičke náhradníkov, jeho úlohu prevzal Eden Hazard. V Lille sa z tejto pozície hádam ešte nemýlil a v Chelsea tomu nebolo inak, a naviac si otvoril svoj gólový účet.

Chelsea celý 1. polčas dominovala nad Toonom. Skvele fungovala defenzívna dvojica Meireles - Mikel keď zachytávali všetky lopty Newcastlu, a fungovalo to aj v obrane kde Cahill a Luiz nepustili Demba Ba a Cissého k ničomu vážnejšiemu.

Do polčasu prišiel ešte jeden gólový moment a to opäť od famózneho dua, Hazard - Torres. Torres si narazil s Hazardom, ktorý mu loptu ihneď vrátil a tesne pred šestnástkou skvele vystrelil točenú strelu do pravého horného rohu bránky. Tim Krul nemal ani len nárok to vychytať. 2:0.

V 2. polčase už zase dominoval Newcastle a Chelsea išla dohrať zápas s tým aby nedopustili opäť drámu ako proti Readingu.

Prvú šancu mal Hatem Ben Arfa avšak jeho strela nemala gólové parametre a tak si mohol nahlas zanadávať.

K ďalšej šanci sa dostal Demba Ba. Po veľkom rozruchu v pokutovom území sa dostal k šanci avšak prvykrát netrafil loptu ideálne ale naskytla sa mu 2. šanca ktorú Petr Čech famózne vychytal.

Chelsea zápas dokázala skorigovať a udržať výsledok 2:0.

Diskusná téma: Chelsea zvládla zápas proti Newcastlu fantasticky

Dátum: 07.01.2022

Vložil: windowsmoviemakerrus

Titulok: Super Top Site COM YNewCen